Blogi

SWF 10 T telferi tõstetrossi vahetus

Olenevalt hooldamisest, koormusest, töövõtetest ja keskkonna tingimustest võib trossivahetus olla vajalik iga kuue kuu järel, kuid harva kasutataval soodsates oludes paikneval telferil võib vajaduspõhine trossivahetus toimuda üle 10 aasta. Trossi pole mõtet vahetada preventiivselt!

Kui märkad trossil vigastusi: tross on paindunud, trossi keerud on liiga kokku keerdunud, trossi keerud on lahti/lõdvaks keerdunud, tross on muljuda saanud, trossil on kiud lahti, trossi sisemised kiud on nähtavad – hinda olukorda ja kui vähegi tundub, et tross tuleks vahetada … tuleb seda ka teha!

Trossi tuleb määrida! Kuiv tross kulub kiiremini.

Read more

Raudtee kraana 156 T juhtimis hoovastiku trosside vahetus

Kuigi kraana trossivahetus võiks olla igapäevane asi, pole see sellise kolossi puhul teps mitte nii. 156 tonnise tõstejõuga raudtee kraana tõstetrossi vahetus nõuab korralikku planeerimist, ettevalmistustööd ja asjatundliku meeskonna kokku töötamist. Kuigi oleme selliseks katsumuseks alati valmis, olles veidi väiksemal mudelil vahetanud kõik trossid, pidime seekord tegelema peenema näputööga – välja vahetatud sai juhtimis hoovastiku trossid. Töö teostamise võimalusi uurides sai massiivne tehnikaime korralikult läbi uuritud..

Read more